Spotkania z dr. Martinem D. Kellym (Edynburg)

Zapraszamy na dwa spotkania z dr. Martinem Kellym z Edynburga.

Pierwsze to wykład gościnny pt. “From Instruction to Action: Rethinking Instruction-Governed Decision-Making”, który odbędzie się w dniu 23 października 2024 r. o godz. 18:30 w Collegium Iuridicum I, sala 416. Wstęp jest wolny, z pierwszeństwem dla doktorantów i doktorantek UW. Udział wymaga rejestracji.

Dr Kelly będzie ponadto gościem Seminarium Katedry w dn. 24 października (godz. 16:45, s. 209 oraz online). Podczas tego spotkania dr Kelly wygłosi referat pt “Uncommunicative Legislating”

W swoim wystąpieniu dr Kelly będzie twierdził, że legislacja nie polega na aktach komunikacji, lecz powinna być rozumiana poprzez “treść pojęciową”—czyli to, co wyinterpretowywuje z niej hipotetyczna osoba—rozwiązując tym samym problemy z intencją ustawodawcy.

Link do udziału online: https://meet.google.com/skg-dnrc-uco

Zachęcamy też do zapoznania się z wcześniejszym artykułem dr Kelly’ego

Warsztaty z lektur ze Wstępu do prawoznawstwa

Serdecznie zapraszamy. na warsztaty z lektur ze Wstępu do prawoznawstwa, zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej.

18.10 – dr K. Czapska-Małecka – Fuller
21.10 – mgr C. Węgliński – Rosanvallon
24.10 – dr M. Kruk – Hart
28.10 – dr hab. J. Winczorek – Petrażycki
5.11 – dr M. Romanowicz – Perelman
7.11 – dr P. Skuczyński – Radbruch

Wszystkie spotkania odbędą się w sali A 2 w CI II przy ul. Lipowej o godz. 20.10.

mgr Michał Gajewski – “Specustawy – między teorią a praktyką tworzenia prawa”

Zapraszamy na pierwsze w tym roku seminarium Katedry, na którym mgr Michał Gajewski wygłosi wystąpienie pt “Specustawy – między teorią a praktyką tworzenia prawa”

Seminarium odbędzie się 17 października 2024 od godz. 16:45 w sali 209 w CI I. Możliwy będzie także udział zdalny za pośrednictwem Google Meet: https://meet.google.com/skg-dnrc-uco

Abstrakt wystąpienia: Celem wystąpienia jest wielowymiarowe spojrzenie na polską praktykę projektowania i uchwalania specustaw. Pozwala ono na ocenę, czy czeka nas dalszy rozwój tej praktyki, czy
ze względu na swoje daleko idące skutki w sferze społecznej i prawnej, powinna ona zostać zaniechana. Wystąpienie skupiać się będzie na problemach jakie rodzą specustawy w polskim systemie prawa w kontekście twierdzeń filozofii i teorii prawa dotyczących zasad tworzenia prawa.

Autor zachęca ponadto do zapoznania się z zalinkowanym tekstem jego autorstwa.

Seminaria Katedry w roku akad. 2024/25

Save the dates!

W roku akademickim 2024/25 Katedra Filozofii Prawa i Nauki o Państwie WPIA UW zaprasza na otwarte seminaria. Tryb stacjonarny z możliwością podglądu online. Na plakacie terminy i prelegenci, tematy i abstrakty wystąpień będą podawane sukcesywnie bliżej terminów spotkań.

pl_PL